Mine sisu juurde
Jälgi meid!
Võtke meiega ühendust

Keenia tee

Kuni 500 tuhat tonni. - just nii palju teed toodab aastas väike Keenia. 500 tuhat tonni on nagu 80 tuhat suurt Aafrika elevanti. Maht on rekord mitte ainult selle osariigi tagasihoidliku ala, vaid ka ülemaailmse teetootmise standardite järgi.

Auväärne kolmas koht

Hiina, Jaapan ja isegi India on oma suurtel istandustel teed kasvatanud juba mitu sajandit ning väike Kenya alustas selles äris arglikult alles 1903. Aastal, ja on umbes 120 aastat saavutanud fantastilist edu. Täna on Kenya tarnivate riikide edetabelis kolmandal kohal (eespool on vaid Hiina oma 2,5 ja India 1,5 miljoni tonniga). Ja Sri Lanka, Indoneesia, Jaapan ja kõik teised teed tootvad riigid ühinevad tagasihoidlikult Kenya taga.

Keenia tee on erksa maitsega, annab kauni läbipaistva infusiooni ja kosutab suurepäraselt. See sobib ideaalselt erinevate segude loomiseks. Monosortina sobib hästi ka Keenia tee, kuid siiski läheb sagedamini segusse, kus seda segatakse India, Tseiloni või mõne muu teega. Nii saavutavad tootjad maitse ühtluse, millega konkreetse margi tee fännid on harjunud.

Mis on Keenia tee

Enamus Keeniast pärit toodetest on granuleeritud must tee. Tugev, hapukas, kergelt mõrkjas, kauni tõmmise ja kõrge kofeiinisisaldusega. Keenia tee ilu ammu läbi näinud britid eelistavad seda juua hommikusöögiks, millal keha vajab maksimaalset energiat.

Keeniast leiate nii esmaklassilist käsitsi korjatud valget teed (ja kallimat kui Hiina analoog) kui ka tavalist musta teed, mis on korjatud masinaga ja töödeldud CTC-tehnoloogia abil, mis võimaldab minimeerida toote lõpphinda.

Keenia tee on igas mõttes hea. Mõnikord osutub see hinna ja kvaliteedi suhtega palju paremaks kui India või Tseilon. Ja paljude jaoks võib see olla tõeline avastus. Eksperdid peavad selle põhjuseks asjaolu, et Keenias kasvatatakse teed peaaegu kõikjal 1500–2500 meetri kõrgusel merepinnast. See annab sellele automaatselt keskkonnasõbraliku ja alpi toote staatuse. Tasub arvestada Keenia ideaalse kliimaga: hästi jaotunud sademete hulk, pikad päikeselised päevad, troopilised punased mullad. Kokkuvõttes võimaldab see kasvatada tõeliselt maitsvat teed.

10 huvitavat fakti Kenya tee kohta

  • Esimesed teepõõsad istutas Keenias britt G. W. L. Kane – puhtalt dekoratiivsel eesmärgil.
  • Esimest korda võttis Keenias teetootmise tõsiselt käsile šotlane Arnold Butler, kes tahtis algselt Aafrikas kohvi kasvatada, kuid midagi läks valesti.
  • Keenia tee on India tee lähisugulane, kuna seda valmistatakse Indiast Aafrikasse toodud Assamica sordist. See maitseb tõesti nagu klassikaline assam.
  • Keenias on tee peamine kaup ja sissetulekuallikas.
  • Teekasvatusega tegelevad Keenias nii suurettevõtted kui ka väikefarmid, mille arv ulatub 550-ni.
  • Keenia farmerid teenivad oma toodangust maailmas suurimat tulu.
  • Umbes 50% Suurbritannia teest tuleb Keeniast.
  • Põhilised koristushooajad on jaanuarist märtsini ja juuni-juuli.
  • Keenia teed töödeldakse pestitsiididega harva, kuna see pole vajalik.
  • Keeniast pärit tee sisaldab palju vitamiine, mineraale ja antioksüdante, mis suudavad võidelda vabade radikaalidega organismis.

Tundub, et nendest faktidest piisab, et teie kööki Keeniast pärit tee settida. Või anda vanematele, kellele meeldib juua rikkalikku ja kanget teed.

 
Richard Royal Kenya, must tee - 25 teekotti Richard Royal Kenya, must suurelehine tee - 50 g Richard King's Choice, must suurelehine plekkpurgis tee - 80 g
€3,85 €4,49 €13,99

Jäta kommentaar

Pange tähele, et kommentaarid tuleb enne nende avaldamist kinnitada

FREE DELIVERY

for orders over 50 euros

KUNINGLIK KVALITEET
Tee maailma parimatest istandustest

OHUTU JA TURVALINE MAKSE
Maksa turvaliselt Visa, Mastercard, American Express, Apple Pay, Paypal, JCB.